انتقاد تند ایتلاف ملی بزرگ افغانستان از حکومت

شماری از اعضای رهبری ایتلاف ملی بزرگ افغانستان از بی برنامگی حکومت در قبال تامین امنیت کشور انتقاد می کنند. اعضای رهبری این ایتلاف می گویند که ضعف مدیریتی سران حکومت سبب شد که ولایت غزنی از سوی طالبان به آتش کشیده شود.

حدود یکماه قبل ایتلاف ملی بزرگ افغانستان به هدف جلوگیری از بحران های امنیتی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور تشکیل شد. این ائتلاف از زمان تاسیس تاکنون حکومت را متهم به بی کفایتی دربخش هایی گونه گون کرده است. احمد ضیا مسعود رییس اجرایی ایتلاف ملی بزرگ افغانستان از بی برنامگی حکومت در قبال تامین امنیت کشور انتقاد می کند. آقای مسعود می گوید که ضعف مدیریتی سران حکومت سبب شد که ولایت غزنی از سوی طالبان به آتش کشیده شود. رییس اجرایی ابتلاف ملی بزرگ افغانستان گفتگوهای صلح را میان حکومت و گروه طالبان مشکوک می خواند و می گوید که حکومت گروه طالبان را حمایت مالی می کند. آقای مسعود از آمریکا می خواهد که به مواد پیمان امنیتی کابل و واشنگتن پابند باشد. وی همچنان از کشورهای همسایه می خواهد که از تروریزم به عنوان ابزار در عرصه تامین منافع شان در افغانستان استفاده نکنند.

در حالی ایتلاف ملی بزرگ افغانستان حکومت را به بی برنامگی در قبال تامین امنیت کشور متهم می کند که دو روز پیش یک منبع وزارت دفاع به تلویزیون نور گفته بود که از بهر مدیریت ضعیف مسوولان ارگان های امنیتی طی شش روز نبردها در ولایت های غزنی، فاریاب و ننگرهار هفتصد تن از نظامیان کشور شهید شدند.

نوشته‌های مرتبط


Top