هشدار شورای ولایتی غزنی از احتمال سقوط دوباره این ولایت به دست طالبان

شورای ولایتی غزنی هشدار می دهد که اگر حکومت تدابیر لازم را برای تامین امنیت این ولایت روی دست نگیرد، احتمالا این ولایت یکبار دیگر به دست افراد وابسته به گروه طالبان سقوط کند

در یک هفته گذشته ولایت غزنی گواه خونبار ترین حملات تروریستان بود. در پی این حملات مرگبار تروریستی، ده ها غیرنظامی شهید و زخمی شدند و تلفات سنگینی به دو طرف درگیر جنگ وارد شد. شماری از اعضای شورای ولایتی غزنی یکبار دیگر از احتمال سقوط ولایت غزنی به دست طالبان هشدار می دهند. نفیسه اکبری رییس شورای ولایتی غزنی می گوید که اگر حکومت مرکزی تدابیر لازم را در کار تامین امنیت این ولایت روی دست نیگرد، این ولایت بار دیگر به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

حملات مرگبار تروریستی در ولایت غزنی در کنار تلفات انسانی، خسارات مالی نیز در پی داشته است. امان الله کامرانی، معاون شورای ولایتی غزنی می گوید که در یک هفته جنگ میان نیروهای امنیتی و طالبان در بخش هایی این ولایت هفتاد و شش میلیون دالر به باشندگان این ولایت خساره مالی وارد شده است.

پیش از این نماینده سازمان ملل متحد در افغانستان گفته است که در یک هفته اخیر در پی درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولایت غزنی، یکصدو پنجاه عیرنظامی شهید شده اند.

نوشته‌های مرتبط


Top