مسعود: ضعف مدیریتی مسوولان امنیتی سبب افزایش ناامنی ها در کشور شده است

احمدولی مسعود رییس جریان آجندای ملی با تاکید بر تامین صلح در کشور، مسوولان ارگانهای امنیتی را به ضعف مدیریتی متهم می کند. آقای مسعود می گوید که فساد گسترده در ادارات امنیتی سبب افزایش ناامنی ها در کشور شده است.

دریک هفته اخیر بخش هایی از کشور گواه ناامنی ها است. در این هفته افراد وابسته به گروه طالبان بر بخش هایی شماری از ولایت های کشور حمله گسترده انجام دادند.

طالبان در حملات گسترده بخش هایی شهر غزنی را تصرف کردند و ساختمان های دولتی و اثرهای تاریخی را به آتش کشیدند. همچنان در ولایت فاریاب در ولسوالی غورماچ یک قرارگاه نظامیان کشور را تصرف کردند و ده ها تن از نیروهای امنیتی را به شهادت رساندند. در تازه ترین مورد روز چهارشنبه افراد وابسته به گروه تروریستی داعش، یک مرکز آموزشی را در ساحه دشت برچی هدف قرار دادند که درپی آن ده ها تن به شهادت رسیدند. افزایش ناامنی ها و حملات تروریستی در کلان شهرها، سبب نگرانی های جدی شده است.

احمد ولی مسعود، رییس جریان آجندای ملی، مسوولان ارگانهای امنیتی را به ضعف مدیریتی متهم می کند. آقای مسعود می گوید که فساد گسترده در ادارات امنیتی سبب افزایش ناامنی ها در کشور شده است.

آقای مسعود از اعلام آتش بس حکومت با گروه طالبان نگرانی می کند و می گوید که اعلام آتش بس به نفع کشور نیست.

رییس جریان آجندای ملی نابسامانی ‌ها، گسترش دامنه جنگ، افزایش اختلافات و نفاق‌ های قومی و بیکاری را نتیجه پای بند نبودن رهبران حکومت به تعهدات شان عنوان می کند. وی موجودیت سیستم ریاستی که زمینه اقتدارگرایی و تمرکز صلاحیت ‌ها به دست یک تن را فراهم کرده است مشکلی ساختاری می خواند و می گوید که با این وضعیت، چالش‌های افغانستان پایدار مانده و راهی برای حل آنها قابل پیشبینی نخواهد بود.

نوشته‌های مرتبط


Top