سازمان ملل متحد: افغانستان از کشورهای قربانی تروریزم است

رییس اجرایی حکومت می گوید که جهان برای مقابله علیه تروریزم پیام واضیح ندارد. درهمین حال، معاون سرمنشی سازمان ملل می گوید که افغانستان یکی از کشورهای قربانی تروریزم است و در شش ماه نخست سال روان میلادی بیش از پنج هزار غیرنظامی در این کشور قربانی تروریزم شده اند.

برای نخستین بار از روز قربانیان تروریزم در کابل بزرگداشت شد. عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت دراین همایش گفت که جهان برای مقابله علیه تروریزم پیام واضیح ندارد، در حالی که تروریزم بیشتر منسجم و هماهنگ عمل می کند.

افغانستان یکی از کشورهای است که بزرگترین قربانی را در هفده سال گذشته در برابر ترویزم داده است و هنوز هم تروریزم از مردم افغانستان قرانی می گیرد. سیماسمر، رییس کمیسیون حقوق بشر می گوید که در نه سال گذشته نزدیک به شصت و پنج هزار غیرنظامی در کشور قربانی تروریزم شده اند که عامل شصت و چهار درصد آن تروریستان استند.

درهمین حال، ولادیمیر ایوانوویچ، معاون سرمنشی سازمان ملل می گوید که افغانستان یکی از کشورهای قربانی ترویزم در جهان است و نیاز است تا همکاری ها برای برچیدن لانه ها تروریزم در این کشور بیشتر شود.

معاون سازمان ملل در امور مبارزه علیه تروریزم می افزاید: “تروریزم جهان را تهدید می کند. افغانستان نیز یکی از کشور های است که قربانی تروریزم شده است. تروریزم به مذهب و قوم ارتباط ندارد، بلکه امنیت جهان را تهدید می کند. نیاز است همکاری ها برای مبارزه علیه تروریزم بیشتر و منسجم تر شود.”

این سخنان در حالی مطرح می شود که به تازگی تروریستان با حمله بر بخش هایی از ولایت غزنی ده ها غیرنظامی را به شهادت رسانده و دکان های این شهر را به آتش کشیده اند.

نوشته‌های مرتبط


Top