اشرف غنی: تخریب اثرهای فرهنگی در غزنی ازسوی طالبان جنایت نابخشودنی است

رییس جمهورغنی حمله گروهی طالبان را بر بخش هایی از شهر غزنی محکوم می کند. آقای غنی می گوید که افراد وابسته به گروه طالبان برخی تاسیسات عامه و فرهنگی را تخریب کرده اند که این مساله یک جنایت نابخشیدنی است.

افراد وابسته به گروه طالبان، صبح روز جمعه گذشته با حمله گسترده بر حومه های شهر غزنی بخش هایی این ولایت را برای چند روز در اختیار خود داشتند. درپی این حملات صدها تن کشته و زخمی شدند و برخی از ساختمان های عامه و مراکز فرهنگی از سوی افراد این گروه به آتش کشیده شدند. رییس جمهورغنی می گوید که حمله بر غزنی حمله بر تمام ارزش های اسلامی و فرهنگی است.

شماری از اعضای شورای ولایت غزنی به رسانه ها گفته اند که شماری زیادی از جسد های قربانیان در روی جاده ها باقی مانده است و این مساله باعث آزار و اذیت مردم شده و فضای ترس و وحشت را نیز ایجاد کرده است. رییس جمهورغنی می گوید که روند انتقال شهدا و زخمیان آغاز شده است. آقای غنی همچنان تاکید می کند که به زودی روند کمک های بشر دوستانه به مردم غزنی آغاز خواهد شد.

درهمین حال، عبدالله عبدالله، رییس اجراییه حکومت حمله اخیر طالبان بر شهر غزنی را تراژیدی ملی می خواند و می گوید که اجرای عدالت در برابر عاملان رویدادهای تروریستی مسوولیت حکومت است.

درحالی افراد وابسته به گروه طالبان با حمله گسترده به شهر غزنی برخی ساختمان ها و اثرهای تاریخی این شهر را به آتش کشیدند که شهر غزنی در سال ۲۰۱۳ لقب پایتخت فرهنگی جهان اسلام را گرفت.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top