یفتلی: طالبان در غزنی از خانه های مردم به عنوان سپر استفاده می کنند

وزارت دفاع ملی می گوید که جنگ شدید میان نیروهای امنیتی و افراد وابسته به گروه طالبان در ولایت غزنی جریان دارد. رییس ستاد ارتش ملی می گوید که افراد وابسته به گروه طالبان شماری از ادارات حکومتی را به آتش کشیده اند.

افراد وابسته به گروه طالبان نیمه های شب پنجشنبه گذشته حملات گروهی گسترده ای را بالای شهر غزنی انجام دادند و بسیاری از نقاط این شهر را در کنترل خود در آورده اند. از روز جمعه به این سو درگیری در شهر غزنی میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح ادامه دارد. وزارت دفاع ملی می گوید که هنوزهم جنگ شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان در غزنی جریان دارد و افراد وابسته به گروه طالبان از خانه های مردم به عنوان سپر استفاده می کنند. محمد شریف یفتلی، رییس ستاد ارتش ملی می گوید که استفاده طالبان از خانه های مردم سبب کندی عملیات نیروهای امنیتی شده است.

رییس ستاد ارتش ملی می افزاید که درپی این درگیری ها به افراد وابسته به گروه طالبان تلفات سنگین وارد شده است. وی می افزاید که افراد این گروه شماری از ادارات حکومتی را پس از تصرف به آتش کشیده اند.

آقای یفتلی تلفات نیروهای امنیتی را اندک می خواند و وعده می دهد که طی دو روز آینده شهر غزنی از حضور هراس افگنان پاکسازی خواهد شد.

درحالی وزارت دفاع ملی از درگیری شدید میان نیروهای امنیتی و طالبان در غزنی خبر می دهد که درپی درگیری ها در ولسوالی غورماچ ولایت فاریاب بیش از ده تن از سربازان ارتش شهید شدند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top