کمیسیون انتخابات قرعه کشی تعیین شماره نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان را برگزار کرد

کمیسیون مستقل انتخابات قرعه کشی تعیین شماره نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان را در فهرست نهایی آغاز کرده است. رییس کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که به دلیل شفافیت و تامین عدالت، قرعه کشی تعیین شماره نامزدان را در نشست علنی برگزار کرده است.

مطابق تقویم انتخاباتی، کمیسیون مستقل انتخابات مسوولیت دارد که پس از نهایی شدن فهرست نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان، مراسم قرعه کشی تعیین شماره نامزدان را برگزار کند. به همین دلیل روز یکشنبه مراسم قرعه کشی نامزدان سه و سه ولایت در کمیسیون مستقل انتخابات برگزار شد.

گفته های در میان مردم و شماری از نامزدان وجود دارد که گویا کمیسیون انتخابات شماره های مناسب را برای نامزدان به فروش می رساند. اما گل آجان عبدالبدیع صیاد، رییس کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که به دلیل شفافیت و تامین عدالت قرعه کشی تعیین شماره نامزدان را در نشست علنی برگزار کرده اند.

در فهرست که روز شنبه کمیسیون شکایات انتخاباتی به کمیسیون مستقل انتخابات فرستاد، سی و پنج تن از نامزدان از سیزده ولایت کشور از لیست نهایی حذف شده اند. رییس کمیسیون انتخابات می گوید که شماری از نامزدان که از لیست نهایی حذف شده اند به کمیسیون مراجعه کردند اما پس از گفتگو با رهبری کمیسیون دوباره به خانه های خود برگشته اند.

به گفته مسوولان کمیسیون انتخابات، مراسم قرعه کشی نامزدان سی و سه ولایت تا ناوقت های امشب به پایان می رسد و پس از آن روی چاپ مواد حساس انتخاباتی کار صورت خواهد گرفت. در حالی قرعه کشی نامزدان سی و سه ولایت در کابل صورت می گیرد که هنوز مساله برگزاری انتخابات در ولایت غزنی روشن نیست.

نوشته‌های مرتبط


Top