نخستین دور نشست کاری برنامه عمل افغانستان و پاکستان برای تامین صلح در کابل آغاز شد

نخستین دور نشست کاری برنامه عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی روز یکشنبه در کابل آغاز شد. معین سیاسی وزارت امور خارجه می گوید که هدف از این نشست، اعتماد سازی میان دو کشور در کار مبارزه با تروریزم و تامین صلح در کشور است.

حکمت خلیل کرزی، معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشور می گوید که دست یابی به صلح، مبارزه مشترک با تروریزم، بهبود روابطه سیاسی میان افغانستان و پاکستان و همکاری های نظامی از هداف این نشست است. آقای کرزی، ابراز امیدواری می کنند که با عملی شدن برنامه عمل افغانستان و پاکستان برای صلح و همبستگی، تیرگی روابط میان این دو کشور بهبود پیدا کند.

درهمین حال، تهمینه جنجوعه، معین وزارت خارجه پاکستان به عملی شدن تعهدات کشورش در قبال افغانستان تاکید می کند. بانو جنجوعه می گوید: “دستاورد خوبی است که ما می توانیم سند مشترک با فغانستان را به امضا برسانیم. همکاری میان دو کشور به نفع تامین صلح و ثبات در افغانستان و پاکستان است. ما از تامین صلح در افغانستان و آتش بس با گروه طالبان حمایت می کنیم.”

این سخنان در حالی مطرح می شود که همواره پاکستان در قبال تامین صلح و مبارزه با تروریزم در افغانستان صادقانه عمل نکرده است و این مساله سبب بی اعتمادی میان دولت های دو کشور شده است.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top