جنرال دوستم فردا به کابل بر می گردد

ریاست جمهوری از برگشت جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری تا فردا به کابل خبر داده است. سخنگوی ریاست جمهوری می گوید که معاون اول ریاست جمهوری فردا به کابل می آید و به دفتر کارش می رود.

نزدیک به دوسال می شود که جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری در ترکیه به سر می برد. هواداران آقای دوستم پس از بازداشت نظام الدین قیصاری فرمانده پلیس ولسوالی قیصار از سوی حکومت، به جاده ها ریختند و خواهان برگشت جنرال  دوستم و رهایی قیصاری شدند. هارون چخانسوری، سخنگوی ریاست جمهوری می گوید که آقای دوستم پس از چاشت روز یکشنبه به کابل برخواهد گشت.

سخنگوی ریاست جمهوری می افزاید که آقای دوستم با برگشت به کابل می تواند به دفترش کارش برود. وی تاکید می کند که پرونده آقای دوستم از سوی ارگانهای عدلی و قضایی بررسی خواهد شد.

سخنگوی ریاست جمهوری رهایی نظام الدین قیصاری را از بندی امنیت ملی رد می کند و می گوید که قضیه قیصاری تاکنون مورد بررسی ارگان های امنیتی قرار دارد و پس از بررسی ارگان های امنیتی به ارگان های عدلی و قضایی فرستاده خواهد شد.

آقای چخانسوری همچنان می گوید که فرماندهان گروپ های مسلح غیر مسوول، غاصبان زمین های دولتی و کسانی که مردم عام را مورد آزار و اذیت قرار می دهند، از سوی ارگان های امنیتی بازداشت خواهند شد.

بیش از نزده روز می شود که هواداران جنرال عبدالرشید دوستم از بهر بازداشت نظام الدین قیصاری در شماری از ولایت های شمالی کشور اعتراضات گسترده را راه اندازی کرده اند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top