عبدالله: اعلام مناطق امن برای تروریست ها منطقی نیست

عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت می گوید که، اعلام آتس بس از سوی حکومت واضح کرد که حکومت اراده برای تامین صلح در کشور دارد. رییس اجرایی ایجاد مناطق امن برای طالبان دربخش هایی از کشور را رد می کند و می گوید که ایجاد مناطق امن برای تروریست ها منطق ندارد.  درهمین حال، شماری از اعضای مجلس نمایندگان با تاکید بر تامین صلح در کشور امریکا را متهم می کنند که در کار تامین صلح در کشور صادق نیست.

رییس اجرایی حکومت با تاکید بر این که صلح آرزوی تمام مردم افغانستان است می گوید که،  آتش بس مورد استقبال تمام مردم افغانستان قرار گرفت و در روزهای عید مردم از آتش بس استقبال کردند. رییس اجرایی اما می گوید که،  نحوه‌ اعلام آتش بس و آنچه اتفاق افتاد مشکلاتی درپی‌داشت که باید از آن درس‌هایی گرفت و در آینده از تکرار آن جلوگیری کرد.رییس اجرایی حکومت می گوید که، پیش از اعلام آتش بس باید به نیروهای امنیتی راهنمودهای مشخص و واضح صادر می‌شد.

رییس اجرایی حکومت تاکید می کند که، موضوع نقاط امن برای طالبان از سوی جناح‌های مطرح شده بود، اما از سوی حکومت و مردم افغانستان رد شده است. به گفته وی، اعلام مناطق امن برای تروریست‌ها برای سازماندهی عملیات‌های تروریستی علیه مردم افغانستان از هیچ منطقی برخوردارنیست. رییس اجرایی تاکید می کند که، افغانسان خانه امن برای کسانی‌ است که می‌خواهند در صلح و آرامش زندگی کنند.

رییس جمهورغنی روز یکشنبه در سفر به ولایت ننگرهار گفت،حکومت حاضر است با طالبان آتش بس کند و هیچ فردی اجازه ندارد در باره صلح با طالبان نظر منفی بدهد. درهمین حال، شماری از اعضای مجلس نمایندگان می گویند که کشورهای دخیل در قضیه افغانتسان به ویژه امریکا در راستای تامین صلح در کشور صادق نیست.

این در حالیست که، قرار است نشست سه‌ جانبه افغانستان، پاکستان و چین در آینده نزدیک به میزبانی پاکستانی در شهر اسلام آباد برگزار شود. این نشست سه‌ جانبه پیرامون روند صلح افغانستان برگزار خواهد شد و انتظار می‌رود که از پاکستان خواسته شود تا طالبان را به میز مذاکره با حکومت افغانستان حاضر کند.

نوشته‌های مرتبط


Top