پاکستان از بهر کشته شدن ملافضل الله رهبر تحریک طالبان پاکستانی از کابل تشکری کرد

ممنون حسین رییس جمهوری پاکستان در دیدار با عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت، از بهر کشته شدن مولانا فضل الله رهبر تحریک طالبان پاکستان از کابل سپاسگزاری کرده است.

ریاست اجرایی گفته است که عبدالله عبدالله، عصر روز چهارشنبه با ممنون حسین، رییس جمهور پاکستان در پایتخت تاجیکستان دیدار و روی مبارزه با دهشت‌ افگنی و ثبات منطقه‌ای گفتگو کرده است.

بر اساس خبرنامه دفتر رسانه ای ریاست اجرایی، ممنون حسین، رییس جمهور پاکستان از این که افغانستان در کشته ‌شدن مولانا فضل‌الله، رهبر تحریک طالبان پاکستان نقش فعال داشته، سپاسگزاری کرده است. ملا فضل ‌الله به تاریخ بیست و سوم جوزا در ولایت کنر و در نتیجه حمله هواپیما بدون سرنشین آمریکایی کشته شد.

بااین حال، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت گفته است که افغانستان بدون استثنا، هراس ‌افگنان را هدف قرار می ‌دهد و در گذشته نیز رهبران ارشد تحریک طالبان پاکستان را هدف قرارداده است.

رییس جمهور پاکستان گفته است که پابندی به “برنامه مشترک عمل” پاکستان و افغانستان برای صلح و همبستگی می‌ تواند هر دو کشور را در راه دست ‌یافتن به ثبات و امنیت منطقه‌ای و بهبود روابط کمک کند.

براساس خبرنامه دفتر رسانه ای ریاست اجرایی، آقای عبدالله، با اشاره به تماس‌ها میان کابل – اسلام‌ آباد، ابراز امیدواری کرده است که طبق “برنامه مشترک افغانستان – پاکستان برای صلح و همبستگی” عمل شود تا دو کشور را برای دستیابی به صلح و مبارزه مشترک با هراس‌ افگنی کمک کند.

رییس اجرایی حکومت در این دیدار، بار دیگر خواهان اقدامات “عملی و قاطع” پاکستان، برضد رهبران و جنگجویان طالبان در این کشور شده است.

دوجانب همچنان گفته اند که در برابر آن شمار طالبانی که آماده صلح نباشند، با زور و قوت برخورد صورت خواهد گرفت.

نوشته‌های مرتبط


Top