هاشمی: تاهنوز مدارکی در مورد مداخله مقام های محلی در روند ثبت نام ارایه نشده است

کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که هنوز مدارکی در خصوص مداخله مقام های محلی و زومندان در روند ثبت نام رأی دهندگان و نامزدان انتخابات پیشرو وجود ندارد. سید حفیظ الله هاشمی یکی از اعضای این کمیسیون به رسانه ها گفته است که موضوع مداخله در این روند هنوز در حد یک ادعا است. دیروز رییس کمیسیون مستقل انتخابات به گونه مشخص از جنرال عبدالرازق فرمانده پولیس کندهار، نام برد که به گفته در روند ثبت نام رأی دهندگان و نامزدان مداخله کرده است. اما فرمانده پولیس کندهار این اتهام را رد کرده است.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با اشاره به گزارش ‌های نشر شده در مورد مداخله شماری از زورمندان و مقام های محلی به شمول جنرال رازق فرمانده پولیس کندهار کندهار روی روند ثبت نام رای‌دهندگان می‌گوید که این اتهام ها وارد شده، اما شواهدی که بتواند این ادعا را ثابت کند، نزد کمیسیون موجود نیست.

سید حفیظ الله هاشمی عضو کمیسیون مستقل انتخابات می گوید که، تا هنوز هیچ سندی در این مورد ارایه نشده‌است‌. به گفته وی تعهد قوی رییس جمهور در این مورد وجود دارد و حکومت تا حد آخر کوشش کرده‌است که هیچ‌ گونه مداخله در کار کمیسیون نکند.

این عضو کمیسیون مستقل انتخابات در مورد این ‌که تا اکنون چه تعداد ثبت نام شده‌ اند می گوید که هدف قبلی کمیسیون این بود که از پنج تا هفت میلیون تن در کشور ثبت کنند. بر اساس ارقام ارایه شده، دستکم  شش و نیم میلیون تن ثبت نام کرده ‌اند.

به گفته وی در انتخابات گذشته حدود بیست و یک میلیون کارت توزیع شده بود که این رقم خیلی بالا بود. وی همچنان  می‌گوید با آن‌که شرایط امینتی زیاد خوب نیست، اما رقم ثبت شده، در تناسب سهم ‌گیری مردم نسبت به انتخابات ‌های گذشته، بسیار خوب است. انتخابات مجلس نمایندگان و شوراهای ولسوالی‌ کشور به تاریخ بیست و هشتم ماه میزان سال جاری برگزار می‌ شود.

نوشته‌های مرتبط


Top