پوتین: ما خواستار مبارزه جدی با تروریسم در افغانستان هستیم

شماری از اعضای مجلس سنا نقش کشورهای منطقه به ویژه روسیه را در کار مبارزه با تروریزم با اهمیت می خوانند. سناتوران با اشاره به برگزاری نشست سازمان شانگهای در چین می گویند که عضویت افغانستان در سازمان شانگهای می تواند در کار تامین امنیت و ثبات در کشور موثر تمام شود.

هم اکنون بیش از بیست گروه تروریستی در کشور فعالیت دارد و دامنه جنگ به ویژه در ولایت های شمالی کشور به گونه بی پیشنه افزایش یافته است. این مساله سبب نگرانی کشورهای منطقه از جمله روسیه نیز شده است. ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در دومین و آخرین روز اجلاس سازمان شانگهای خواستار مبارزه جدی علیه تروریزم در افغانستان شده است.

آقای پوتین گفته است: “ما خواستار مبارزه جدی علیه تروریستان در افغانستان هستیم. باید همکاری ها برای مبارزه با تروریزم در فغانستان بیشتر شود. هیچ کشوری به تنهایی نمی تواند با تروریزم مبارزه کند.”

درهمین حال، شماری از اعضای مجلس سنا نقش کشورهای منطقه به ویژه روسیه را در کار مبارزه با تروریزم در افغانستان مهم می دانند. زلمی زابلی، عضو مجلس سنا می گوید که عضویت افغانستان در سازمان شانگهای می تواند در راستای تامین امنیت و ثبات در کشور موثر تمام شود.

از سویی دیگر ناتو به تازگی گفته است که نیروهای امنیتی افغانستان را تا سال دو هزار و بیست و چهار تمویل و تجهیز می کند. شمار از اعضای مجلس سنا می گویند تا زمانی که ناتو در امر مبازه با تروریزم صادقانه عمل نکند، نابودی تروریستان در افغانستان زمانگیر است.

این سخنان در حالی مطرح می شود که آمریکا گفته است روسیه با گروه طالبان ارتباط دارد. اما روسیه با رد این ادعا گفته است که آمریکا در امر مبارزه با تروریزم در افغانستان دو گانه بازی می کند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top