حزب نهضت اسلامی خواستار لغو پیمان امنیتی کابل و واشنگتن شد

حزب نهضت اسلامی افغانستان حمایت از داعیه قدس را بخشی از ارزش ‌های اسلامی می داند و خواستار حمایت از مردم فلسطین و گشایش سفارت آن کشور در افغانستان شده است. رییس حزب نهضت اسلامی افغانستان از حکومت نیز خواست که پیمان امنیتی با امریکا را لغو کرده و سفارت این کشور در افغانستان را ببندد.

مختار مفلح رییس حزب نهضت اسلامی افغانستان در مراسم به مناسبت روز جهانی قدس زیر عنوان ” افغانستان و فلسطین دو قربانی؛ یک جنایت” در کابل دفاع از قدس شریف را جزو ارزش‌ های اسلامی دانست و بر حمایت مسلمانان از داعیه قدس و مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد. وی تاکید کرد که قدس بخشی از ارزش ‌های اسلامی است و دفاع از این داعیه به عنوان یک ارزش از مکلفیت ‌های اصلی هر مسلمان شمرده می ‌شود.

رییس حزب نهضت اسلامی انتقال سفارت امریکا از شهر تلبیب به بیت المقدس را کار ظالمانه خوانده و از کشورهای اسلامی خواست که اقدام تلافی جویانه علیه امریکا انجام دهند. وی همچنان از حکومت افغانستان خواست که پیمان امنیتی با امریکا را لغو کند.

در همین حال، شماری از عالمان پیمان امنیتی افغانستان- امریکا را منشا ناآرامی و قتل و کشتار در کشور خوانده و خواهان لغو این پیمان شدند.

نوشته‌های مرتبط


Top