والی جدید ننگرهار: برای تأمین امنیت جلال آباد قطعه مشترک نظامی تشکیل می شود

والی جدید ننگرهار می گوید که برای جلوگیری از ورود تفنگداران غیر مسوول به شهر جلال آباد مرکز این ولایت، قطعه مشترکی از نظامیان کشور تشکیل خواهد شد. والی ننگرهار می ‌گوید که برای جلوگیری از ورود تفنگداران غیر مسوول به شهر جلال آباد و مهار ناامنی، به زودی یک قطعه خاص احتیاط نظامیان کشور تشکیل خواهد شد و وظیفه یک گارنیزون را در شهر و چهار سوی شهر جلال آباد به پیش خواهد برد. حیات‌ الله حیات، تاکید می‌ کند که با در نظرداشت وضعیت کنونی امنیتی ننگرهار، ایجاد این قطع نیاز جدی است.

به گفته آقای حیات، با ایجاد این قطعه، شمار تفنگداران غیر مسوول که وارد شهر جلال آباد می شوند، روشن خواهد شد.

والی ننگرهار یاد آور شده که پاسگاه های داخل شهری، به گونه عادی وظیفه خود را به پیش خواهند برد و قطعه تازه تشکیل بیشتر در موارد جدی با این پاسگاه ها همکاری خواهد کرد.

به اساس معلومات والی ننگرهار، اقدامات این قطعه جدی و برای بیست و چهار ساعت در حالت آماده باش خواهد بود. والی ننگرهار خوشبین است که با کنترول دروازه‌ های ورودی شهر، ایجاد گروه‌ های گشت امنیتی، وضعیت امنیتی شهر جلال آباد بهبود خواهد یافت.

باشندگان شهر جلال آباد از خبر تشکیل این قطعه استقبال کرده اند. شماری از باشندگان این شهر به رسانه ها گفته اند که اگر حکومت این قطعه را برای مهار تروریستان و روزمندان ایجاد کند، یک اقدام به جا است.

با این حال، رییس شورای ولایتی ننگرهار از ایجاد این قطعه احتیاط برای مهار ناامنی ها استقبال کرده؛ اما گفته مهار ناامنی با تشکیل این نیرو امکان پذیر نخواهد بود.

پیش از این، نیروهای ویژه امنیت ملی و سایر نیروهای امنیتی برای مدتی، اقداماتی را علیه افراد زورمند در شهر جلال ‌آباد انجام داده؛ اما این اقدامات نتایج مطلوبی در پی نداشته است.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top