نشست فرماندهان ارشد طالبان در ولایت هلمند هدف حملات هوایی قرار گرفت

نیروهای آمریکایی در افغانستان اعلام کردند که نشست فرماندهی رهبران ارشد گروه طالبان را در ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند هدف قرار داده‌اند.

ولسوالی موسی قلعه از پایگاه های اصلی گروه طالبان در ولایت هلمند به حساب می‌آید. فرماندهان ارشد گروه طالبان هرازگاهی در این ولسوالی جلسه بر گزار می کنند. گفته می شود که در این جلسات برنامه های عملیاتی این گروه علیه نیروهای امنیتی کشور طرح ریزی می شود. در همین حال، نیروهای آمریکایی در افغانستان اعلام کرده است که نشست فرماندهی رهبران ارشد گروه طالبان را در ولسوالی موسی قلعه ولایت هلمند هدف قرار داده‌است. در خبرنامه نیروهای آمریکایی مستقر در جنوب غرب کشور آمده است که در این نشست طالبان برنامه ریزی می‌کردند که علیه نیروهای امنیتی افغانستان که در تامین امنیت انتخابات سهم دارند، عملیاتی را راه‌اندازی کنند.

جنرال بنجامین واتسون فرمانده نیروهای آمریکایی در جنوب افغانستان گفته است: “یکی از راه‌هایی که ما متحدان افغانستانی خود را حمایت می‌کنیم همین حملات کوبنده و هدفمند است تا آنها بتوانند توان تعرض خور را داشته باشند. حملات همانند این تنها برای مختل کردن عملیات طالبان نیست بلکه شرکای ما را قادر می سازد تا فشارها را بر نیروهای دشمن ادامه دهند.”

این واحد نیروهای آمریکایی در ماه اپریل سال دوهزار وهفده به ولایت هلمند برای آموزش، مشورت و کمک به نیروهای ارتش و پلیس ملی کشور اعزام شده‌ اند. در خبرنامه نیروهای آمریکایی در مورد تلفات برخواسته از این حملات چیزی گفته نشده است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top