کنترل ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان به دست نیروهای امنیتی کشور درآمد

مسوولان ارتش در زون شمال کشور می‌گویند که نیروهای امنیتی کنترل ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان را به دست گرفته ‌اند.

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که نیروهای امنیتی کشور کنترل ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان را به دست گرفته اند. ولسوالی تاله و برفک در ولایت بغلان حدود ده روز پیش سقوط کرد و طالبان کنترل آن را پس از سه روز محاصره، به دست گرفتند.

محمد رادمنش، معاون سخنگوی وزارت دفاع می‌گوید که یک روز پس از سقوط این ولسوالی، نیروهای امنیتی این ولسوالی را محاصره کردند. به گفته او، عملیات باز پس گیری کنترل این ولسوالی به دلیل مین گذاری جاده‌ ها، تخریب شدن پل ‌ها و آمادگی نیروهای امنیتی روز پنجشنبه آغاز شد و شب گذشته افراد وابسته به گروه طالبان از این ولسوالی فرار کردند. وی می‌گوید که هم اکنون عملیات پاکسازی جاده‌های ارتباطی به ولسوالی تاله و برفک از مین ادامه دارد. به گفته وی درپی عملیات پاکسازی این لسوالی از حضور افراد وابسته به گروه طالبان بیش از چهل هراس افگن کشته شده اند و سی تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

از سویی هم، شماری از باشندگان این ولسوالی می گویند که طالبان افزون بر مین گذاری جاده‌ها و تخریب پل‌ها، ساختمان ولسوالی را نیز کاملا از بین برده اند. ولایت بغلان در سال‌های اخیر گواه درگیری‌های زیادی میان نیروهای امنیتی کشور و افراد وابسته به گروه طالبان بوده است. طالبان چندین بار کنترل ولسوالی‌ها و محلات مختلف این ولایت از جمله ولسوالی تاله و برفک را در دست گرفته‌ اند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top