چهارشنبه شب شهر فراه بار دیگر گواه حملات طالبان بود

دیشب شهر فراه یک بار دیگر گواه درگیری میان نظامیان کشور و افراد وابسته به گروه طالبان بود.

محمد رادمنش، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که طالبان با استفاده از لباس زنانه، در بخش‌ های شمالی و غربی حومه شهر فراه، پنهان شده بودند. به گفته آقای رادمنش، این افراد چهارشنبه شب شلیک هایی انجام دادند و در مقابل نظامیان کشور برای پاکسازی شهر از حضور پنهانی طالبان، عملیاتی را به راه انداخته اند.

فضل احمد شیرزاد، فرمانده پلیس ولایت فراه، نیز پنهان ‌شدن افراد وابسته به گروه طالبان را در محله های مسکونی تأیید کرده است.

عبدالبصیر سالنگی، والی فراه نیز می گوید که چهارشنبه شب شلیک هایی در شهر فراه صورت گرفته است؛ اما به گفته او این شلیک ها ممکن از سوی حوزه های امنیتی صورت گرفته باشد. وی می افزاید که عملیات تصفیوی هنوز در شهر فراه ادامه دارد.

با این حال، دادالله قانع، یکی از اعضای شورای ولایتی فراه گفته که چهارشنبه شماری از افراد طالبان با موترسایکل ‌های سه چرخ برای انتقال اجساد کشته شده های این گروه وارد شهر شده بودند و با استفاده از فرصت بر برخی از مناطق از جمله محبس این ولایت حملات راکتی انجام داده اند.

با این حال، در پی ناامنی ‌های شدید در شهر فراه، وزارت معارف اعلام کرده که مکتب ها و دیگر مرکزهای آموزشی به گونه موقت در این شهر تعطیل شده است. وزارت معارف در بیانیه ای گفته است که این اقدام به هدف تأمین مصوونیت آموزگاران و دانش آموزان صورت گرفته است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top