طالبان بر ولسوالی های زنه خان و جغتوی غزنی حملات گروهی کردند

در پی حمله های گروهی طالبان در ولسوالی های زنه خان و جغتوی ولایت غزنی بیش از بیست تن از نظامیان کشور به شهادت رسیدند و دوازده سرباز دیگر زخم برداشته اند. مسوولان محلی می گویند که شماری از پاسگاه های پلیس به سبب دیر رسیدن نیروی کمکی برای چندین ساعت در دست طالبان سقوط کرده بود.

مسوولان محلی در ولایت غزنی می ‌گویند که سه شنبه شب در حملات هم زمان طالبان بر ولسوالی ‌های زنه ‌خان و جغتوی این ولایت، بیست و سه تن از نظامیان کشور به شهادت رسیدند و دوازده سرباز دیگر زخم برداشته اند. احمدضیا یعقوبی، ولسوال زنه ‌خان غزنی به رسانه ها گفته است که حوالی ساعت یک سه شنبه شب طالبان بر سه پاسگاه مرکز ولسوالی زنه‌ خان حمله کردند که در نتیجه این حملات، دوازده سرباز به شهادت رسیدند و چهار تن دیگر آنان زخم برداشته اند. آقای یعقوبی افزوده که سه پاسگاه نیروهای امنیتی به سبب نرسیدن نیروهای کمکی برای چند ساعت به دست طالبان سقوط کرده بود. مسوولان محلی می گویند که هم اکنون حملات طالبان دفع شده، اما احتمال حملات دوباره طالبان بر مرکز ولسوالی زنه‌ خان وجود دارد.

از سویی هم، به گفته شماری از اعضای شورای ولایتی غزنی، طالبان بر ساختمان ولسوالی جغتوی غزنی نیز حمله‌ ور شده اند که به نیروهای امنیتی تلفاتی وارد شده است.

خالقداد اکبری، عضو شورای ولایتی غزنی، گفته است که حوالی ساعت دوی سه شنبه شب طالبان بر مرکز ولسوالی جغتو نیز حمله کردند که در نتیجه ده سرباز به شهادت رسیدند و چندین تن دیگر زخم برداشته اند. این عضو شورای ولایتی غزنی افزوده که طالبان برای چندین ساعت ساختمان ولسوالی جغتو را تصرف کرده و آن را آتش زده اند.

اما محمدعارف واحدی، معاون والی غزنی با تأیید تلفات نیروهای امنیتی کشور در این ولسوالی‌، گفته که افراد وابسته به گروه طالبان قادر به تصرف مرکز ولسوالی و فرماندهی پلیس جغتو نشده اند. به گفته آقای واحدی در درگیری میان نظامیان کشور و طالبان، بیست و یک فرد وابسته به این گروه کشته شدند و هفده تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top