سالنگی: طالبان با دادن تلفات سنگین از شهر فراه متواری شدند

مسوولان محلی ولایت فراه می‌گویند که به دنبال عملیات زمینی و هوایی نیروهای امنیتی کشور و نیروهای خارجی، افراد وابسته به گروه طالبان از شهر فراه متواری شدند. عبدالبصیر سالنگی، والی فراه می گوید که ساعت پنج صبح روز چهارشنبه تمامی بخش‌ هایی شهر فراه از حضور افراد وابسته به گروه طالبان پاکسازی شده است.

حملات گسترده تهاجمی افراد وابسته به گروه طالبان بر شهر فراه از بامداد روز سه شنبه آغاز شد و تا صبح روز چهارشنبه ادامه پیدا کرد. عبدالبصیر سالنگی، والی فراه می گوید که ساعت پنج صبح روز چهارشنبه تمامی بخش‌ هایی شهر فراه از حضور افراد وابسته به گروه طالبان پاکسازی شده است. آقای سالنگی می افزاید که در حال حاضر امنیت به شهر فراه برگشته و مردم دوباره به زندگی عادی شان آغاز کرده اند. به گفته والی فراه، افراد وابسته به گروه طالبان می خواستند با داخل شدن به ریاست امنیت ملی و فرماندهی پلیس این ولایت، سندهای محرمانه را به دست بیاورند، اما موفق نشدند.

والی فراه می گوید که در جریان درگیری‌های دیشب، بیش از سه صد تن از افراد وابسته به گروه طالبان کشته شدند و ده‌ ها تن دیگر آنان زخم برداشته اند. وی به شهادت رسیدن بیست و پنج تن از نیروهای امنیتی را در جریان درگیری‌ها با طالبان تأیید می کند.

درهمین حال، دادالله قانع، یک عضو شورای ولایتی فراه، می گوید که افراد وابسته به گروه طالبان با مقابله جدی نیروهای امنیتی روبه‌رو شدند و صبح روز چهارشنبه بدون درگیری شهر فراه را ترک کردند. به گفته وی، طالبان با استفاده از تاریکی از شهر فراه به ولسوالی ‌های خاک سفید، پشت‌رود و بکواه عقب نشینی کرده اند. وی همچنان هشدار می دهد که، اگر حکومت مرکزی، ولسوالی‌های یاد شده را از حضور افراد وابسته به گروه طالبان پاکسازی نکند، احتمال دارد که گروه طالبان، حملات تهاجمی شان را از سر بگیرند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top