از روز جهانی آزادی مطبوعات در کابل گرامیداشت شد

از روز جهانی آزادی مطبوعات طی همایشی در کابل گرامیداشت شد. سید حسین آقا فاضل سانچارکی، معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ می گوید که از یک سال به این سو بیشتر از هزار پرونده خشونت علیه خبرنگاران بررسی شده است.

در حالی از روز جهانی آزادی مطبوعات طی همایشی در کابل گرامیداشت می شود که روز گذشته عبدالمنان ارغند یک خبرنگار محلی از سوی افراد مسلح ناشناس در ناحیه چهارم شهر کندهار ترور شد. مسوولان امنیتی ولایت کندهار می گویند که از وجود تهدید به عبدالمنان ارغند سه ماه قبل اطلاع داده بودند. حمله به این خبرنگار محلی نگرانی شماری از خبرنگاران را بر انگیخته است. سید حسین آقا فاضل سانچارکی، معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ در گرامیداشت از روز جهانی آزادی مطبوعات با تاکید به بررسی پرونده خشونت علیه خبرنگاران می گوید که از یک سال به این سو بیش از هزار پرونده خشونت علیه خبرنگاران بررسی شده است.

درهمین حال، مجیب خلوتگر رییس اجرایی نهاد دیدبان رسانه های آزاد افغانستان”نی” با نگرانی از افزایش خشونت علیه خبرنگاران از حکومت می خواهد که امنیت جانی خبرنگاران را تامین کند.

از سویی هم، وحید غروال، رییس دانشکده خبرنگاری دانشگاه کابل می گوید که افزایش تهدیدهای امنیتی باعث خود سانسوری خبرنگاران شده است. شماری از فعالان رسانه ای می گویند که حکومت راهکارهای غلط را برای سانسور رسانه ها روی دست گرفته است.

نوشته‌های مرتبط


Top