در نتیجه رویداد تروریستی در کندهار، یک فرمانده واکنش سریع پولیس شهید شد

درپی انفجار ماین چسپکی در ولایت کندهار فرمانده پولیس مرزی ولسوالی اسپین بولدک این ولایت شهید شده است. این انفجار صبح امروز در حوزه چهارم امنیتی شهر کندهار رخ داده است. شاهدان عینی می‌گویند که این رویداد ناشی از انفجار یک ماین چسپکی جاسازی شده در موتر فرمانده پولیس مرزی ولسوالی اسپین بولدک بوده است. به گفته آنان، در این انفجار، جانان ماما فرمانده پولیس مرزی ولسوالی اسپین بولدک و یک محافظش شهید و چهار پولیس دیگر زخمی شده اند. مسوولیت این رویداد را گروه طالبان به عهده گرفته است.

مقام‌ های امنیتی ولایت کندهار می‌گویند که حوالی ساعت نه و سی روز چهارشنبه یک مقام بلند رتبه پولیس این ولایت، در انفجار ماین جاسازی شده شهید و چهار سرباز پولیس مجروح شدند. مقام‌ ها می ‌افزایند که در جاده منتهی به دفتر والی کندهار در منطقه “حضرت جی بابا” مربوط حوزه چهارم شهر کندهار، بر موتر حامل سمونوال جانان، فرمانده قطعه واکنش سریع ماین جاسازی شده بود که در نتیجه انفجار آن، این مقام بلند رتبه پولیس شهید شده است.

سمنوال جانان از افراد نزدیک و قابل اعتماد به عبدالرازق، فرمانده پولیس کندهار بود که در عملیات‌های جلوگیری از سقوط برخی ولسوالی ‌های کندهار به دست مخالفان مسلح، نقش داشت.

همچنان این مقام پولیس، یک سال قبل رهبری نظامیان کشور را در درگیری با نظامیان پاکستانی در ولسوالی سپین بولدک روی روستاهای “جهانگیر” و “لقمان” در امتداد خط دیورند به عهده داشت. سمونوال جانان از پانزده سال به این ‌سو، در ولسوالی سپین بولدک، رهبری قطعه واکنش سریع پولیس مرزی را عهده ‌دار بود.

یک داکتر موظف در شفاخانه حوزه‌ای میرویس در کندهار به رسانه ها گفته است که چهار زخمی این انفجار به این شفاخانه منتقل شده اند که وضعیت صحی دو تن آنان نگران کننده است. گروه طالبان مسوولیت این رویداد را به دوش گرفته اند.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top