یازده نیروی خیزش مردمی و چهار پلیس محلی در ولایت های سرپل و غزنی شهید شدند

در پی حمله افراد وابسته به گروه طالبان در ولایت های سرپل و غزنی یازده نیروی خیزیش مردمی و چهار پلیس محلی به شهادت رسیدند.

مسوولان محلی در ولایت سرپل تأیید کردند که طالبان شنبه شب بر پاسگاه های نیروی خیزش مردمی در ولسوالی سانچارک این ولایت حمله کردند که در نتیجه یازده تن از نیروهای خیزش مردمی به شهادت رسیدند و دو تن دیگر زخم برداشته اند. ذبیح الله امانی، سخنگوی والی سرپل به رسانه ها گفته است که این حمله در روستا های تِبِر و تغای‌ خواجه ولسوالی سانچارک انجام شده است.

به گفته آقای امانی، در جریان این درگیری همچنان سه فرد وابسته به گروه طالبان مشمول یک تک تیرانداز ماهر این گروه نیز کشته شده اند و چهار تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

با این حال، مسوولان محلی در ولایت غزنی می‌ گویند که شنبه شب در نتیجه حمله گروهی طالبان بر پاسگاه های پلیس محلی در ولسوالی جغتو، چهار سرباز پلیس محلی به شهادت رسیدند و پنج تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی، به رسانه ها گفته است که حوالی ساعت یازده و سی شنبه شب، حدود دوصد فرد وابسته به گروه طالبان بر پاسگاه ‌های پلیس محلی در دره قیاق حمله کردند. او افزوده است که این درگیری با رسیدن نیروهای کمکی حوالی ساعت پنج و سی بامداد عقب زده شد.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top