سناتوران خواستار تأمین امنیت مسیر انتقال برق به کابل شدند

اعضای مجلس سنا تخریب پایه های برق در ولایت بغلان انتقاد می کنند. آنان از حکومت می خواهند که مسیر انتقال برق به پایتخت را تأمین امنیت کند.

در حدود یکماه گذشته این سومین بار است که مخالفان مسلح دولت پایه های انتقال برق را در ولایت بغلان منهدم می کنند. طالبان حوالی ساعت دو و سی دقیقه بامداد شنبه، پایه برق را در ولسوالی دوشی ولایت بغلان با استفاده از مواد انفجاری، تخریب کردند که در اثر آن، برق بخش ‌هایی از کابل، پروان، کاپیسا، غزنی، میدان وردک، لوگر و پکتیا قطع شده است.

مسوولان شرکت برشنا می ‌گویند که هنوز برای گروه فنی این شرکت، اجازه داده نشده که به ساحه برود و پایه تخریب ‌شده را ترمیم کند. وحیدالله توحیدی، سخنگوی شرکت برشنا گفته است این شرکت تلاش می کند با پا درمیانی متنفذان محل وارد ساحه شوند و پایه برق را ترمیم کنند.

با این حال، شماری از اعضای مجلس سنا از تخریب پایه های برق ازسوی طالبان انتقاد می کنند. عبدالله قرلق عضو مجلس سنا می گوید که حکومت باید مسیر انتقال برق پایتخت را تأمین امنیت کند.

در حال حاضر، برای باشندگان کابل در یک شبانه روز یک تا دو ساعت برق توزیع می شود. با تخریب شدن پایه برق، در بیشتر محل های تجاری شهر کابل از جنراتور استفاده می شود.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top