طالبان ده نظامی کشور را در شیندند هرات به شهادت رساندند

مسوولان محلی در ولایت هرات می‌ گویند که پنجشنبه شب طالبان بر یک پوستۀ نیروهای امنیتی در ولسوالی شیندند این ولایت، حمله کردند.

شکرالله شاکر، ولسوال شیندند به رسانه ها گفته است که افراد وابسته به گروه طالبان پاسگاه نیروهای پولیس در منطقه “لرزانک” قریه رباط رود این ولسوالی حمله کردند. آقای شاکر افزوده که در نتیجه این حمله گروهی طالبان، پاسگاه نیروهای پولیس به دست این گروه، سقوط کرده و نه تن از سربازان پولیس امن و نظم عامه نیز شهید شدند.

همچنان به گفته آقای شاکر، زمانی که نیروهای کمکی به سوی این پاسگاه در حرکت بودند با ماین کنار جاده و کمین گروه طالبان مواجه شدند که در این رویداد نیز سیدشرف الدین علوی، فرمانده تولی نظم عامه پولیس این ولسوالی شهید و چهار تن از سربازان زخمی شدند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات با تائید این رویداد، گفته که در این درگیری پانزده فرد وابسته به گروه طالبان نیز کشته شدند و بیست و دو تن دیگر آنان زخم برداشته اند. به گفته آقای فرهاد، هیاتی متشکل از نمایندگان ادارات اطلاعاتی و امنیتی برای تحقیق به محل رویداد اعزام شده است.

ولسوال شیندند گفته که پس از سقوط پوسته امنیتی به دست گروه طالبان، آنان با از بین بردن چندین تانک ، مقداری سلاح و جنگ این سربازان را نیز با خود بردند.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top