وزیر دفاع بریتانیا: امنیت افغانستان بر امنیت بریتانیا تاثیر گذار است

وزیر دفاع بریتانیا در سفر به کابل و دیدار با عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت گفته است که تأمین امنیت در افغانستان بر امن تر شدن کشورش تاثیر گذار است.

گوین ویلیامسن وزیر دفاع بریتانیا روز شنبه به کابل آمد و با عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت دیدار کرد. دفتر رسانه ای ریاست اجرایی می گوید که در این دیدار هر دوجانب بر گسترش همکاری ها میان دو کشور تاکید کردند. براساس خبرنامه ریاست اجرایی، آقای عبدالله در این دیدار تصویر روشنی از وضعیت سیاسی، امنیتی و اقتصادی کشور ارایه کرده و بر ادامه ‌همکاری‌ها میان دو کشور در عرصه های مختلف تاکید کرده است. در همین حال، وزیر دفاع بریتانیا از ادامه حضور نظامیان کشورش در افغانستان و تقویت نظامیان کشور در کار مبارزه با تروریزم و گروه ‌های دهشت‌افگن، اطمینان داده است.

سفارت بریتانیا در کابل همچنان گفته است که گاوین ویلیامسن وزیر دفاع این کشور در اولین سفرش به کابل گفته است که امنیت، توسعه و حکومتداری در افغانستان برای کاهش تهدیدات امنیتی در بریتانیا، بسیار مهم و اساسی است.

وزیر دفاع بریتانیا افزوده است: “یک افغانستان با ثبات به تأمین امنیت در جاده های بریتانیا کمک خواهد کرد. بلند بردن ظرفیت خدمات امنیتی که پایه و اساس ثبات و صلح را در افغانستان تشکیل خواهد داد، در اولویت آجندای بریتانیا قرار دارد و من شاهد نقش مهم و برازنده نیروهای دلیر بریتانیایی در تحقق این دیدگاه، استم.”

از سویی هم وزیر دفاع بریتانیا در دیدارش با وزیر دفاع ملی به تعهدات پیشین کشورش مبنی ادامه کمک‌ های مالی این کشور به نظامیان کشور، حمایت از آکادمی افسران ارتش ملی و افزایش نیروهای بریتانیایی تا شش صد و پنجاه تن تاکید کرده است.

در حال حاضر، شمار سربازان بریتانیایی در افغانستان به شش صد و پنجاه تن می ‌رسند که در چوکات مأموریت حمایت قاطع تحت رهبری ناتو، در بخش آموزش نظامیان کشور، به ویژه آموزش مربیان ارتش در کابل فعالیت دارند.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top