فرد اختطاف شده ازسوی طالبان در پکتیکا با کشتن ۷ طالب موفق به فرار شد

مسوولان محلی ولایت پکتیکا گفته اند که یک فرد اختطاف شده از سوی طالبان با کشتن هفت فرد وابسته به این گروه، موفق به فرار شده است.

مسوولان امنیتی ولایت پکتیکا می‌ گویند، فردی به نام اول ‌خان در ولسوالی گومل این ولایت که در قید طالبان بود، هفت فرد وابسته به گروه طالبان با کشته و هژده فرد دیگر این گروه را زخمی کرده است. محمدالرحمان ایاز، سخنگوی والی پکتیکا به رسانه ها گفته است که این رویداد عصر روز چهارشنبه در ولسوالی گومل در نزدیکی یک مرکز طالبان به وقوع پیوسته است. به گفته سخنگوی والی پکتیکا، این فرد در ساحه رباط ولسوالی سروبی زمانی که به سوی منزلش می‌ رفت، طالبان از موتر او را پیاده کرده بودند. پس از آن در مسیر راه سلاح طالبان به دستش افتاده و بر آنان گلوله ‌باری کرده است.

سخنگوی والی پکتیکا می افزاید در این رویداد هفت فرد وابسته به گروه طالبان کشته شدند و هژده تن دیگر زخم برداشته اند و فرد مهاجم یک موتر رنجر طالبان را نیز با خود برده است.

از سوی دیگر، سمونوال عبدالرووف مسعود، آمر امنیت فرماندهی پلیس پکتیکا، به رسانه ها گفته است که مهاجم اول ‌خان نام دارد و برادر یک فرمانده پلیس محلی این ولایت است. او تأیید می ‌کند که اول ‌خان و یک همراهش را که در پلیس محلی بود، طالبان در گومل از موتر آنها پایین کرده بود. به گفته او، طالبان پلیس محلی را همان جا به شهادت رسانده بودند و اول ‌خان را با خود برده بودند.

به گفته آمر امنیت فرماندهی پلیس پکتیکا، دریاخان برادر اول ‌خان، فرماندهی سه صد و پنجاه پلیس محلی را در سروبی و برخی ولسوالی ‌های دیگر به دوش دارد.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top