معترضان در غزنی با پلیس درگیر شدند

در نتیجه درگیری میان معترضان و پلیس بر سر برچیدن خمیه های تحصن اعتراض کنندگان در شاهراه کابل کندهار، دو تن زخم برداشته اند. شاهراه کابلکندهار، روز شنبه هفته روان، در پی کشته ‌شدن دونفر در ولسوالی قره باغ، مسدود شده است.

شاهراه کابل- کندهار از شنبه به این طرف به روی ترافیک مسدود است و دوشنبه هنگام برداشتن خیمه تحصن معترضان، درگیری میان مظاهر‌کنندگان و نیروهای امنیتی به وقوع پیوسته است. این شاهراه، در پی کشته ‌شدن دو باشنده روستای شیرآباد ولسوالی قره باغ ولایت غزنی مسدود شده است.

معترضان به رسانه ها گفته اند، در پی آتش ‌زدن خیمه تحصن آنان از سوی پلیس، شماری مظاهره ‌کنندگان افزایش یافت و مردم نیز احساساتی شده است. به گفته معترضان چند تن از آنان را پلیس توقیف کرده است.

معترضان هشدار داده اند، شاهراه کابل- کندهار تا زمانی مسدود خواهد بود که خواست‌ های آنان برآورده شود. در حال حاضر، هزاران مسافر در شاهراه کابل – کندهار برای بازشدن این مسیر منتظر اند.

با این حال، عارف نوری، سخنگوی والی غزنی گفته است که برای امنیت شهر غزنی، نیروهای بیشتر مستقر شده اند و تلاش دارند که جلو وخامت اوضاع را بگیرند.

او افزوده است که دوشنبه شب یک زن باردار در ساحه موشکی ولسوالی قره باغ، به دلیل مسدودبودن شاهراه به شفاخانه منتقل نشد و با طفل ‌اش جان باخته اند. سخنگوی والی غزنی تأیید کرده است که یک هیأت بلندپایه از ریاست جمهوری برای حل این معضل به غزنی آمده است.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top