شینواری: ده میلیون تن در کشور از نعمت سواد محروم اند

وزارت معارف می گوید که ده میلیون تن از شهروندان کشور از نعمیت سواد محروم استند. در همین حال، معاون دوم ریاست جمهوری می گوید گروهایی که مکتب را می سوزانند از پیروان دین اسلام شمرده نمی شوند.

بیشتر بودن امار بی سوادی در کنار ناتوانی مالی و تهدید تروریزم از مواردی است که حکومت افغانستان با آن دست و پنجه نرم می کند. معینیت سواد آموزی وزارت معارف برنامه های گونه گونی را روی دست گرفته تا بتواند امار بی سوادی را در کشور به صفر برساند. ابراهیم شینواری سرپرست وزارت معارف می گوید که حمایت رسانه ها، فعالان مدنی، هنرمندان و ورزش کاران از برنامه های محو بی سوادی حیاتی است. آقای شینواری تاکید می کند که هنوز ده میلیون تن از شهروندان کشور از نعمیت سواد بی بهره اند.

درهمین حال، سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری نیز از رسانه ها می خواهد که از برنامه های سواد آموزی وزارت معارف حمایت همه جانبه کنند. آقای دانش می گوید گروهای که مکتب ها را می سوزانند و پسران و دختران را اجازه رفتن به مکتب نمی دهند از پیروان دین اسلام شمرده نمی شوند.

در حالی معینیت سواد آموزی برنامه جلب حمایت از رسانه ها و فعالان مدنی را برای محو پدیده بی سوادی راه اندازی کرده است که پیش از این مسولان وزارت معارف از علمای دین خواسته بود که از برنامه های محو بی سوادی این وزارت حمایت کنند.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top