والی ننگرهار: گروه تروریستی داعش در این ولایت شکست خورده است

افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در سال روان در ولایت ننگرهار شکست سنگین خورده اند. والی ننگرهار با بیان این مطلب می گوید که افراد وابسته به این گروه توان خود را در این ولایت از دست داده و در حال شکست استند.

ولایت ننگرهار از مراکز عمده گروه ترویستی داعش در کشور به شمار می رود. بیشتر افراد وابسته به گروه تروریستی داعش از پاکستان وارد این ولایت می شوند. در دو سال گذشته افراد وابسته به گروه ترویستی داعش در این ولایت آسیب های فروانی را به باشندگان این ولایت رسانیده اند. از بستن دروازه های مکتب تا به تیر باران کردن شماری از باشندگان این ولایت. گلاب منگل والی ننگر هار می گوید که، افراد وابسته به این گروه در ولایت ننگرهار شکست سنگین خورده اند.

بر اساس معلومات وزارت دفاع ملی در یازده ماه گذشته ۵۴۵ عملیات بر ضد گروه تروریستی داعش در کشور انجام شده است. دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که در یازده ماه گذشته در ولایت های ننگرهار، فاریاب، جوزجان و کنر بیش از سه هزار فرد وابسته به گروه تروریستی داعش کشته و زخمی شده اند.

درهمین حال، شماری از آگاهان سیاسی از فعالیت افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در کشور به ویژه ولایت های شمال نگرانی می کنند. این سخنان در حالی مطرح می شود که کشورهای همسایه به ویژه روسیه از افزایش فعالیت افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در شمال کشور نیز نگرانی کرده است.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top