اسلام آبا؛ واشنگتن را هشدار داد

وزیر داخله پاکستان هشدار داده است که هر گونه عملیات یکجانبه آمریکا برای پاکستان خط قرمز است. وی گفته است که پاکستان به هر گونه عملیات یک جانبه آمریکا پاسخ می دهد.

پس از آن که فشار ها بر ضد پاکستان برای برچیدن لانه ها امن ترویستان ازسوی آمریکا افزایش یافته است، وزیر داخله پاکستان هشدار داده است که هرگونه عملیات یکجانبه آمریکا به پاکستان خط قرمز است و به آن پاسخ می دهد.

احسن اقبال وزیر داخله پاکستان گفته است: “عملیات یکجانبه آمریکا به پاکستان خط قرمز است، پاکستان به آن پاسخ می دهد. ما خواستار روابط بر اساس احترام و اعتماد متقابل با آمریکا هستیم، اگر علیه اسلام آباد توطیه ای انجام شود بی پاسخ نخواهد ماند.”

در همین حال، دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که لانه ها امن ترویستان در خاک پاکستان است و اگر آمریکا می خواهد به جنگ در افغانستان پایان دهد و امنیت را در منطقه تأمین شود، نیاز است تا لانه های امن ترویستان در پاکستان برچیده شود.

در همین حال آگاهان سیاسی می گویند که حملات تروریستی در افغانستان از لانه های امن ترویستان در خاک پاکستان برنامه ریزی می شود. سید عبدالله هاشمی آگاه سیاسی می گوید که لانه های امن تروریستان در پاکستان نتنها که امنیت افغانستان و منطقه بلکه امنیت جهان را تهدید می کند.

این سخنان در حالی مطرح می شود که پیش از این کاخ سفید از اسلام آباد خواسته است تا رهبران گروه طالبان را در پاکستان بازداشت و یا از این کشور بیرون کند؛ اما تاکنون پاکستان به این خواست آمریکا عمل نکرده است.

نوشته‌های مرتبط


Top