نشست امنیتی رییسان ستاد ارتش چهار کشور منطقه در کابل برگزار شد

نشست امنیتی میان رییسان ستاد ارتش افغانستان، پاکستان، قزاقستان و ازبیکستان در فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا در کابل برگزار شد. وزارت دفاع ملی می گوید که در این نشست در باره چگونگی افزایش همکاری های نظامی به ویژه در کار پیکار با تروریزم و مبارزه با مواد مخدر رایزنی شده است.

کابل (روز سه شنبه ۲۴ دلو/بهمن) میزبان نشستی امنیتی با حضور رییسان ستاد ارتش کشورهای منطقه از جمله پاکستان بود. این نشست در فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا در کابل برگزار شد. دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که هدف از این نشست چگونگی مبارزه با ترویزم و قاچاق مواد مخدر در منطقه به ویژه افغانستان است. در این نشست از تمام رییسان ستاد ارتش کشورهای آسیای میانه دعوت شده بود، اما تنها رییسان ستاد ارتش قزاقستان و ازبیکستان در این نشست اشتراک کردند.

اما باورها براین است که بدون اقدام عملی برضد لانه های امن تروریستان در منطقه، برگزاری این گونه نشست ها نمی تواند در راستای تامین امنیت در منطقه و افغانستان موثر باشد. رییس ستاد ارتش پاکستان در حالی در این نشست امنیتی اشتراک کرده است که دو دور گفتگوها سیاسی میان افغانستان و پاکستان در امر مبارزه با ترویزم بی نتیجه پایان یافته است.

نوشته‌های مرتبط


Top