هزار تن از گندم کمکی هند به ولایت زابل رسیده است

هزار تن از گندم های کمکی هند به ولایت زابل رسیده است. مسوولان محلی این ولایت با ستایش از این کمک هند با مردم افغانستان می گویند که به زودی این گندم به مردمان نیازمند زابل توزیع خواهد شد.

نخستین محموله گندم کمکی هند به افغانستان حدود دوماه پیش از طریق بندر چابهار به ولایت نیمروز رسید. اکنون حدود یک هزار تن گندم دیگر از هند به ولایت زابل رسیده است. رحمت الله یارمل معاون والی زابل از هند به عنوان کشور دوست یاد می کند و می گوید که این کشور در بخش های مختلف با افغانستان همکاری کرده است. به گفته معاون والی زابل، قرار است به زودی گندم رسیده به این ولایت برای باشندگان نیازمند زابل توزیع شود.

مسوولان محلی ولایت زابل از نهادهای خیریه می خواهند که برای باشندگان نیازمند این ولایت کمک کنند. به گفته معاون والی زابل، شمار زیادی از باشندگان این ولایت با مشکل اقتصادی رو به رو استند.

با این حال شماری از بزرگان قوم در ولایت زابل با ستایش از کمک هند می گویند که توزیع مواد خوراکی به ویژه گندم برای مردمان نیازمند، بر تأمین امنیت اثر گذار است. در حالی هزار تن گندم کمکی هند به ولایت زابل می رسد که در حال حاضر در چندین ولسوالی این ولایت کار پروژه های توسعه ای به کمک این کشور ادامه دارد.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top