یک قرارگاه تروریستان داعش در ولایت جوزجان نابود شده است

یک قرارگاه تروریستان داعش در ولایت جوزجان نابود شده است. سخنگوی والی جوزجان به رسانه ها گفته است که این قرارگاه داعش در ولسوالی درزآب این ولایت موقعیت داشت و دیروز در پی حمله بم افگن های “بی پنجاه و دو” نابود شده است.

ولسوالی درزاب ولایت جوزجان یکی از مناطق عمده تجمع تروریستان داعش در کشور گفته می شود. پیش از این گزارش شده است که در این ولسوالی شماری از تروریستان از کشورهای بیرونی نیز با گروه تروریستی داعش همراه استند. مقام های محلی نگران بودند که ممکن ولسوالی درزاب ولایت جوزجان به عنوان مرکز سوق و اداره تروریستان داعش در شمال کشور مبدل شود. اما در تازه ترین مورد، مسوولان محلی این ولایت گفته اند که هواپیماهای بی-۵۲ نیروهای آمریکایی یک قرارگاه تروریستان داعش را در ولسوالی درزاب این ولایت نابود کرده ‌است. محمد رضاغفوری، سخنگوی والی جوزجان به رسانه ها گفته است که این حمله روز سه‌ شنبه انجام شده است و در پی آن بیست و پنج تروریست داعش کشته شدند.

به گفته آقای غفوری، علاوه بر شهروندان افغانستان در میان کشته شدگان سه شهروند ازبیکستانی و یک چچنی نیز وجود دارند. آقای غفوری درباره محل دقیق این حمله هوایی گفته است که هدف بمباران روستای “سردره” در ولسوالی درزآب بوده است که تروریستان داعش آنجا قرارگاه ساخته بودند.

او افزوده است که در کنار این محل یک زندان تروریستان داعش نیز وجود داشته که یک زندانی با تخریب زندان از محل فرار و خود را به نیروهای امنیتی کشور تسلیم کرده‌ است. به گفته سخنگوی والی جوزجان، این سومین حمله هوایی نیروهای آمریکایی به محل استقرار تروریستان داعش در ولسوالی درزآب است.

روز سه شنبه نیروهای آمریکایی اعلام کردند که عملیات‌ های هوایی را در افغانستان افزایش داده ‌اند. براساس معلومات دفتر رسانه حمایت مأموریت قاطع، این عملیات ها قبل از جوزجان بیشتر در ولایت های بدخشان و ولایت هلمند توسط بمب‌افگن ‌های بی- ۵۲ انجام شده بود.

برچسب ها ,

نوشته‌های مرتبط


Top