آمریکا فشارها را بر پاکستان تا برچیدن لانه های امن ترویستان ادامه می دهد

معاون وزیر خارجه آمریکا می گوید که پاکستان در برابر پناه گاهای تروریستان در داخل خاکش اقدامات قاطع نکرده است. وی در کمیته روابطه خارجی مجلس سنای آمریکا گفته است که نیاز است تا لانه های امن تروریستان در خاک پاکستان از بین برده شود.

از اعلام راهبرد تازه آمریکا در قبال افغانستان چهار ماه می گذرد. در این مدت فشارها برای چیدن لانه های امن تروریستان در خاک پاکستان بیشتر از هر زمان دیگر شده است. جان جی سولیون معاون وزیرخارجه آمریکا در کمیته روابطه خارجی مجلس سنای این کشور گفته است که پاکستان هنوزهم در برابر پناهگاهای امن تروریستان در داخل خاکش اقدام قاطع نکرده است.

معاون وزیر خارجه آمریکا افزوده است: “ارزیابی ما این است که پاکستان به گونه کافی تلاش نکرده آن عناصر طالبان را از خاک خود خارج کند که در پاکستان لانه های امن داشته و توانایی عبور به افغانستان را دارند. ما به فشارها بر پاکستان ادامه می دهیم تا لانه های تروریستان را در قلمرو خو از بین ببرد.”

دراین اواخر حملات برضد تروریستان در کشور نیز افزایش یافته است. در تازه ترین مورد بمب افگن ها بی ۵۲ آمریکا در شمال و جنوب کشور، بیست و دو بمب به مرکز های عمده تروریستان پرتاب کرده است. از سویی هم، شماری از نیروهای نظامی و تجهیزات آمریکایی از عراق و سوریه به افغانستان انتقال داده شده اند.

عتیق الله امرخیل آگاه نظامی می گوید که موجودیت لانه های امن تروریستان در خاک پاکستان نه تنها امنیت افغانستان، بلکه امنیت منطقه و جهان را تهدید می کند.

این سخنان در حالی مطرح می شود که پیش از این کاخ سفید از پاکستان خواسته بود که رهبران گروه طالبان را بازداشت و یا از پاکستان اخراج کند؛ خواستی که تاکنون پاکستان به آن عمل نکرده است.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top