یک هزار و پنجصد سرباز دیگر به شمار کوماندوهای ارتش ملی افزوده می شود

قرار است سال آینده یکهزار و پنج صد سرباز دیگر به شمار کوماندوهای ارتش ملی افزوده شود.

مأموریت حمایت قاطع در افغانستان در بیانیه ای اعلام کرده است با افزایش حملات مخالفان مسلح دولت بر اهداف غیرنظامی، قرار است کمیت و توانایی کوماندوهای ارتش تقویت شود و در بهار آینده یکهزار و پنجصد سرباز دیگر شامل کوماندوهای افغانستان خواهند شد. سال گذشته دوهزار و پنجصد تن دوره آموزشی کورس‌ های کوماندو را سپری کرده بودند و در بهار پیشرو یکهزار و پنجصد تن دیگر نیز شامل این دوره‌ های آموزشی خواهند شد.

دفتر رسانه ای حمایت قاطع ناتو در بیانیه ای به نقل از جنرال جان نیکلسن فرمانده کل نیروهای آمریکایی و ناتو در افغانستان گفته است که این افراد شامل نیروهایی ویژه می ‌شوند که به سرعت در داخل و خارج از این کشور به شهرت می‌ رسند.

قرار است سربازانی ارتش که به تازگی در صفوف کوماندو ها می ‌پیوندند، آموزش وسایط نقلیه “ضربتی بزرگ” را فرا گیرند که توانایی ‌های جدید را به نیروهای ویژه می ‌افزاید و به باور حمایت قاطع “هرگز در تقابل با طالبان شکست نخواهند خورد”.

وزارت دفاع ملی عملکرد نیروهای کوماندو را در کار سرکوب دهشت‌ افگنان موثر می خواند. در حال حاضر، بیشتر عملیات تهاجمی و مشکل را در افغانستان کوماندوها انجام می دهند.

پیش از این شمار کوماندوهای افغانستان به هفده هزار و هشت صد تن می ‌رسید که در دو لوا و ده کندک فعالیت داشتند؛ اما به گفته جنرال بسم‌ الله وزیری، فرمانده عمومی این نیروها، اکنون دو لوای ضربتی اردوی ملی نیز در تشکیلات کوماندو افزوده شده است و تعداد شان نیز به دوبرابر افزایش می ‌یابد.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top