انتقاد رییس اجرایی حکومت از عملی نشدن توافقنامه سیاسی حکومت وحدت ملی

فضل الدین عیار رسما به صفت والی پروان معرفی شد. رییس اجرایی حکومت در مراسم معرفی والی جدید پروان از عملی نشدن توافقنامه سیاسی حکومت وحدت ملی انتقاد کرد و گفت که اگر این توافقنامه عملی می شد کشور با مشکلات کنونی روبه رو نبود.

در تازه ترین مورد ریاست جمهوری عبدالبصیر سالنگی را به صفت والی فراه و فضل الدین عیار را به عنوان والی پروان گماشته است. (روز یکشنبه ۱۵ دلو/بهمن) داکتر عبدالله رییس اجرایی حکومت فضل الدین عیار را به جای محمد عاصم به عنوان والی پروان معرفی کرد.

رییس اجرایی در مراسم معرفی والی پروان، تطبیق نشدن توافقنامه سیاسی حکومت وحدت ملی را دلیل عمده مشکلات کنونی کشور عنوان کرد. آقای عبدالله گفت که اگر به توافقنامه حکومت وحدت ملی عمل می شد، کشور با مشکلات کنونی روبه رو نبود. رییس اجرایی تاکید کرد که اگر از گذشته درس گرفته نشود و انحصار گرایی ادامه یابد مشکلات بیشتر خواهد شد.

رییس اجرایی حکومت همچنان به مردم اطمنیان داد که حکومت به تروریستان دیگر رحم نخواهد کرد. وی از پاکستان خواست که در عمل ثابت کند که از تروریستان حمایت نمی کند.

در همین حال، غلام بهاو الدین جیلانی رییس شورای ولایتی پروان از حکومت می خواهد که به تنش ها کابل و بلخ از راه گفتگو پایان بخشد.

رییس اجرایی همچنان مردم را به وحدت در مقابل تروریزم فرا خواند و یاد آور شد که مردم حق دارند از عملکرد حکومت ناراض باشند.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top