یک هیأت پاکستانی به هدف گفتگو با مقام های افغان وارد کابل شده است

یک هیأت پاکستانی  به هدف گفتگو با مقام های افغانستان وارد کابل شده است. مقام های پاکستانی هدف از سفر این هیأت را بهبود روابط میان دو کشور گفته اند.

صبح روز شنبه یک هیأت پاکستان به رهبری معاون وزیر امور خارجه این کشور به هدف گفتگو با مقام های حکومت افغانستان وارد کابل شده است. سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در صفحه توییتر خود نوشته است که سفر این هیأت باعث استحکام بشتر روابطه پاکستان با افغانستان شود.

محمد فیصل سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفته است: “هیأت پاکستانی برای دیدار با مقام های افغانستان به کابل رفته است. هدف این سفر بهبود روابطه با افغانستان است. امید واریم که این سفر باعث استحکام روابط پاکستان با افغانستان شود.”

سفر هیأت پاکستانی به کابل پس از سفر وزیر امور داخله و رییس عمومی امنیت ملی کشور به پاکستان صورت گرفته است. وزیر امور داخله و رییس عمومی امنیت ملی در این سفر مدارک و اسنادی را با مقام های حکومت پاکستان شریک کردند که نشان می داد حملات خونین اخیر در بخش هایی از افغانستان از پاکستان طرح و برنامه ریزی شده است.

در همین حال، شماری از آگاهان سیاسی سفر هیأت پاکستانی را به کشور فریب سیاسی می دانند. فضل الرحمن اوریا آگاه سیاسی می گوید که پاکستان می خواهد با فرستادن هیأت به افغانستان فشارهای جهانی علیه خود را کم کند. آقای اوریا تاکید می کند که حکومت افغانستان باید خواست های خود را در سازمان ملل مطرح کند و خواستار اعمال فشارهای بیشتر علیه پاکستان شود.

این سخنان در حالی مطرح می شود که رییس جمهورغنی پیش از این گفته است که مراکز تروریستی در خاک پاکستان است و حکومت پاکستان باید بر ضد گروه های تروریستی اقدام جدی کند.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top