تاکید آمریکا بر حمایت دوامدار از حکومت و مردم افغانستان

معاون رییس جمهور آمریکا گفته است که کاخ سفید آماده هر گونه پشتیبانی از حکومت و مردم افغانستان است.

معاون رییس جمهور آمریکا شام روز جمعه در تماس تلفنی با رییس جمهورغنی از پشتیبانی دوامدار کاخ سفید با حکومت افغانستان خبر داده است. مایک پنس معاون رییس جمهور آمریکا گفته است که کشورش آماده هر گونه پشتیبانی از حکومت و مردم افغانستان است.

معاون رییس جمهور آمریکا افزوده است: “ما در چنین شرایط دشوار دوشا دوش مردم افغانستان قرار داریم. آمریکا و سربازان آمریکایی با اراده جدی برای کمک به مردم افغانستان آماده استند.”

رییس جمهورغنی در این تماس تلفنی طالبان را به گروه های خوب و بد تقسیم کرده و از آنها خواسته است که به عنوان شهروندان کشور و مسلمان باید رویدادهای مرگبار پسین را تقبیح کنند. آگاهان می گویند که از آغاز تشکیل حکومت وحدت ملی تاکنون رییس جمهورغنی دید واحد در مورد گروه طالبان نداشته است. فضل الرحمن اوریا آگاه سیاسی می گوید که این طرز دید آقای غنی سبب افزایش فعالیت های این گروه شده است. درحالی رییس جمهورغنی از گروه طالبان خواسته است که حملات اخیر تروریستی را تقبیح کنند که این گروه با به عهده گرفتن رویداد های خونین دو هفته اخیر در کابل، به صدای صلح خواهی حکومت و مردم افغانستان پاسخ منفی داده است.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top