صدها معترض در کابل خواستار فشار بیشتر جامعه جهانی بر پاکستان شدند

صدها تن در کابل با تجمع در مقابل سفارت پاکستان این کشور را به حمایت از گروه های تروریستی متهم می کنند. این معترضان از جامعه جهانی به ویژه سازمان ملل متحد می خواهند که بالای پاکستان فشار وارد کند تا از تروریست پروری دست بکشد.

نزدیک به دو هفته است که چندین حمله کننده انتحاری بر بخش هایی مهم کابل حمله تروریستی انجام داده اند. حمله بر هوتل انتر کانتیننتال و حمله بر ساختمان سابق وزارت امور داخله پیشین از خونین ترین این حملات بوده است. مسوولیت این حمله های مرگبار را گروه طالبان به عهده گرفته است. شماری از باشندگان کابل در واکنش به افزایش این حملات تروریستی در مقابل سفارت پاکستان در کابل گرد آمدند و این کشور را به حمایت از تروریسم متهم کردند. معترضان در کنار سردادن شعارهای “مرگ به پاکستان و پاکستان از تروریستان حمایت می کند” عکس نخست وزیر این کشور را لگد مال کرده و به آتش کشیدند. ویدا ساغری یکی از معترضان می گوید که جامعه جهانی به ویژه سازمان ملل متحد باید بالای پاکستان فشار وارد کند تا این کشور از پرورش تروریسم در منطقه دست بردارد.

در حالی معترضان پاکستان را به حمایت از تروریسم متهم می کنند که در تازه ترین مورد رییس امنیت ملی و وزیر امور داخله به پاکستان رفته اند تا اسنادی را به مقام های اسلام آباد تسلیم کنند که نشان می دهد این کشور از تروریزم حمایت می کند و بیشتر حملات تروریستان از خاک این کشور طرح ریزی می شود.

نوشته‌های مرتبط


Top