وزارت دفاع ملی ادعای وزارت خارجه پاکستان را بی اساس می خواند

وزارت خارجه پاکستان اعلام کرده است که اسلام آباد در ماه نوامبر سال گذشته میلادی، بیست و هفت فرد را به ظن همدستی با گروه طالبان و شبکه حقانی به افغانستان تسلیم داده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در صفحه تویترش نگاشته است که اسلام آباد در ماه نوامبر سال گذشته بیست و هفت فرد وابسته به گروه طالبان و شبکه حقانی که گمان می رود در طرح ریزی حملات خونبار در افغانستان نقش داشته اند را به دولت افغانستان تسلیم داده است. محمد فیصل سخنگوی وزارت امور خارجه گفته است که این اقدام به عنوان بخشی از تلاش ها به هدف جلوگیری از انجام حمله های تروریستی در بیرون از پاکستان بوده است.

محمد فیصل سخنگوی وزارت خارجه پاکستان: بیست و هفت فرد وابسته به گروه طالبان افغانستان و شبکه حقانی را در ماه نوامبر گذشته به دولت افغانستان تسلیم کردیم. پاکستان به اعمال فشار بر عناصر طالبان افغانستان و شبکه حقانی ادامه می دهد تا نگذارد این گروه ها برای حمله ها و فعالیت ها در افغانستان، از خاک پاکستان استفاده کنند.

اما دولت وزیری سخنگوی وزارت دفاع ملی این ادعای وزارت امور خارجه پاکستان را بی اساس خوانده و آن را رد می کند.

در اوج تیرگی روابط میان کابل- اسلام آباد و افزایش حمله های تروریستی، یک هیأت امنیتی افغانستان به هدف شریک کردن اطلاعات درباره حمله های اخیر تروریستی در کشور، عازم پاکستان شده است. ویس احمد برمک وزیر امور داخله و معصوم ستانکزی رییس عمومی امنیت ملی، امروز به هدف گفتگو و شریک کردن اطلاعات عازم اسلام آباد شده اند. درهمین حال، عمر زاخیلوال سفیر افغانستان در پاکستان تأیید کرده است که این دومقام امنیتی و استخباراتی به اسلام آباد رسیده اند و قرار است با نخست وزیر و مقام های نظامی و استخباراتی پاکستان در مورد مسایل مهم گفتگو کنند. در همین حال، سخنگوی وزارت خارجه پاکستان در صفحه تویتر خود نوشته است که هیأت افغانستان، پیام رییس جمهور افغانستان را با خود دارند و قرار است با مقام های پاکستانی گفتگو کند.

اگاهان سیاسی سفر مقام های امنیتی به اسلام آباد را بازی سیاسی خوانده و می گویند که این گونه دید و باز دید ها زمینه را برای کاهش فشارهای جهانی در برابر اسلام آباد فراهم خواهد کرد.

مسوولان ارگانهای امنیتی پس از رویدادهای مرگبار کابل که جان صدها تن را گرفته است، با شواهد که ظاهرا دست داشتن پاکستان در طرح ریزی حملات اخیر در خاک افغانستان را بازگو می کند به اسلام اباد سفر کرده اند. حالا دیده شود که اسلام آباد در واکنش به ادعا های مسوولان امنیتی افغانستان چه پاسخ خواهد داشت.

نوشته‌های مرتبط


Top