دونالد ترامپ: پس از این قواعد جنگ برضد تروریسم در افغانستان تغییر می کند

به تازگی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا در سخنرانی سالانه اش در کانگرس با تاکید بر مبارزه جدی بر ضد تروریستان در افغانستان می گوید که پس از این قواعد جنگی نیروهای آمریکایی در افغانستان تغییر می کند.

وی می افزاید که نیروهای آمریکایی پس از این بر اساس قواعد جنگی تازه در افغانستان می جنگند. آقای ترامپ تاکید می کند: “پس از این سربازان آمریکایی بر اساس یک قاعده جنگی تازه در افغانستان در کنار نیروهای امنیتی آن کشور بر ضد تروریستان می جنگند. برای نگهداری تروریستان به ویژه شبکه القاعده زندان گوانتانامو بسته نخواهد شد. دیگر نقشه های م را به دشمنان نمی گوییم.”

با وخیم شدن وضعیت امنیتی در افغانستان، جان ساپکو بازرس ویژه آمریکا برای باز سازی افغانستان”سیگار” گفته است که وزارت دفاع آمریکا برای افشا سازی قلمرو تحت کنترل طالبان در افغانستان، ممانعت ایجاد می کند.

در گزارش بازرس ویژه آمریکا برای باز سازی افغانستان آمده است: “وزارت دفاع آمریکا از افشای این که چقدر از خاک افغانستان در کنترل گروه طالبان است، جلو گیری کرده است. این کار مشکل ‌ساز است چرا که برای اولین بار اطلاعاتی که “غیرمحرمانه” قلمداد شده‌است، با مالیه ‌دهندگان آمریکا شریک ساخته نمی ‌شود.”

این سخنان در حالی مطرح می شود که بازرس ویژه آمریکا برای باز سازی افغانستان”سیگار” در گزارش خود گفته بود که حاکمیت حکومت افغانستان در چهل و سه درصد خاک افغانستان کاهش یافته است و همچنان دایره سلطه و اقتدار حکومت با گذشت هر روز کوچکتر و محدود می شود. پیش از این چندین گزارش حاکی است که قلمرو تحت کنترل طالبان در افغانستان پس از خروج نیروهای بین المللی گسترده ‌تر شده است.

نوشته‌های مرتبط


Top