فعالان مدنی: حکومت وحدت ملی توان مدیریت بحران کنونی کشور را ندارد

شماری از فعالان مدنی از وضعیت بد امنیتی در سراسر کشور نگرانی می کنند. آنان می گویند که حکومت توان مدیریت بحران کنونی را ندارد.

نزدیک به ده روز است که حملات انتحاری و انفجاری گسترده گروه طالبان و دیگر شبکه های تروریستی در کابل و سایر ولایت ها، خواب از چشمان شهروندان کشور ربوده است. طی ده روز اخیر تنها کابل گواه سه رویداد خونین انتحاری بوده است. وقوع این رویدادها امنیت جانی و روانی مردم را با خطر روبه رو کرده است. هر چند مسوولان ارشد امنیتی تغییر راهبرد جنگی را از دلایل عمده این رویدادها عنوان می کنند، اما شهروندان کشور بی کفایتی و ناتوانی حکومت و ارگان های کشفی و استخباراتی را از عمده ترین دلایل وقوع این گونه رویداد ها می دانند.

گذشته از حملات گروه های تروریستی، انحصار گرایی قدرت در ارگ و کنار زدن رقبای سیاسی رییس جمهور نیز کشور را به سمت بحران برده است. هارون معترف فعال مدنی با ابراز نگرانی از چنین وضعیت می گوید که اگر این روند ادامه پیدا کند و حکومت تلاش کند تا چهره های تاثیر گذار کشور را کنار بزند وضعیت بدتر خواهد شد. به گفته آقای معترف، سران حکومت فرصت ها و امکانات را در زد و بند های قومی و تباری خرچ می کنند و باید از این کار دست بردارند.

نارضایتی شهروندان در حالی بالا گرفته است که طی همین هفته نزدیک به دوصد تن از شهروندان کشور و شماری از شهروندان کشورهای خارجی جان باختند و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

نوشته‌های مرتبط


Top