رییس جمهورغنی خواستار افزایش فشارهای جهانی بر کشورهای حامی تروریزم شد

رییس جمهور اندونیزیا چاشت روز دوشنبه در یک سفر رسمی وارد کابل شد و در نشست مشترک خبری با رییس جمهورغنی اشتراک کرد. رییس جمهورغنی در این نشست از جامعه جهانی خواست که به هر وسیله ممکن جلو کشورهای حامی تروریزم را گرفته و فشارهای بیشتر بر حامیان تروریستان وارد کند.

رییس جمهور اندونیزیا در یک سفر رسمی چاشت روز دوشنبه وارد کابل شد. سرور دانش معاون دوم رییس جمهور از وی در فرودگاه بین المللی کابل استقبال کرد و سپس با مراسم ویژه وارد ارگ ریاست جمهوری شد.

رییس جمهور غنی و رییس جمهور اندونیزیا در نشست مشترک خبری حضور یافتند. رییس جمهورغنی می گوید که تروریستان به خاطر رضایت باداران خود در افغانستان دست به جنایت می زنند تا رضایت باداران خود را به دست بیاورند. آقای هشدار می دهد که خون های ریخته شده در افغانستان ازسوی گروه های تروریستی بی پاسخ نخواهند ماند. رییس جمهورغنی از جامعه جهانی می خواهد که به هر وسیله ممکن جلو کشورهای حامی تروریزم را بگیرد و فشارهای بیشتر بر حامیان تروریستان وارد کند.

درهمین حال، ریاست عمومی امنیت ملی ویدیو پدر یکی از تروریستانی را که در حمله تروریستی بر هوتل انترکانتیننتال دست داشت منتشر کرده است. در این ویدیو پدر تروریست می گوید که پسرش در چمن پاکستان درس می خواند. وی می افزاید که پس از شنیدن خبر انجام حمله انتحاری از سوی پسرش وی متعجب شده است.

در همین حال، جوکو ویدودو رییس جمهور اندونیزیا می گوید که در کنار همکاری در روند گفتگوهای صلح افغانستان، کشورش در بخش های اقتصادی، تحصیلات عالی و زیربنا با مردم افغانستان همکاری می کند. آقای ویدودو می افزاید: “مردم اندونیزیا در کنار همکاری در روند گفتگوهای صلح با مردم افغانستان، در بخش های اقتصادی، تحصیلات عالی و زیربنایی با مردم افغانستان همکار است و به همکاری های خود ادامه می دهند.”

سفر رییس جمهوری اندونیزیا به کابل در حالی صورت می‌گیرد که اوضاع امنیتی پایتخت به شدت شکننده است. در ده روز اخیر سه حمله خونین تروریستی در این شهر به وقوع پیوسته است که در نتیجه آن بیش از چهارصد تن شهید و زخمی شده اند.

نوشته‌های مرتبط


Top