نگرانی فعالان مدنی از افزایش ناامنی ها در بخش هایی از کشور

شماری از فعالان مدنی از افزایش دامنه ناامنی ها در بخش هایی از کشور نگرانی می کنند. آنان می گویند که حکومت در راستای تامین امنیت شهروندان کشور کوتاه آمده است.

افزایش ناامنی ها در بخش هایی از کشور به ویژه افزایش حملات افراد وابسته به گروه طالبان در ولایت فراه، نگرانی شماری از فعالان مدنی را بر انگیخته است. رومل خرم فعال مدنی می گوید که حکومت در راستای تامین امنیت شهروندان کشور کوتاهی می کند.

آقای خرم می افزاید که برخورد های سلیقه در ارگانهای امنیتی و خویش خوری ها در این ارگان ها سبب افزایش ناامنی ها در بخش هایی از کشور شده است. این فعال مدنی از حکومت می خواهد که در تعینات مسوولان ارگان های امنیتی اصل شایسته سالاری را رعایت کند.

افزایش جرم های جنایی در شهر کابل از دیگر نگرانی های فعالان مدنی است. مرتضی مهطری فعال مدنی می گوید که طی یکماه اخیر جرم های جنایی در سطح شهر کابل افزایش یافته و پلیس کابل در این راستا کوتاه آمده است.

درحالی فعالان مدنی از وضعیت امنیتی در بخش هایی از کشور نگرانی می کنند که افراد وابسته به گروه طالبان در چند روز اخیر حملات تهاجمی شان را به بخش هایی از کشور به ویژه ولایت فراه گسترش داده اند.

نوشته‌های مرتبط


Top