ناتو: طالبان یا به میز مذاکره حاضر شوند و یا از بین برده خواهند شد

فرماندهی حمایت قاطع ناتو در افغانستان به گروه طالبان هشدار داده است که یا به مذاکره حاضر شوند و یا از بین خواهند رفت.

در تازه ترین مورد مقام های ناتو در افغانستان گفته اند که با حکومت این‌کشور کار می‌کنند تا افراد وابسته به گروه طالبان یا به میز مذاکره حاضر شوند و یا در میدان های جنگ از میان برده شوند. تورن توماس گرسبک سخنگوی فرماندهی حمایت قاطع ناتو در افغانستان، به گروه طالبان هشدار داده است که یا به میز مذاکره با حکومت افغانستان حاضر شوند و یا در میدان های جنگ از بین خواهند رفت.

آقای گرسبک افزوده است: “آمریکا و ناتو برای ساختن یک آینده روشن در کنار افغانستانی ها قرار دارند. ما در کنار شما قرار داریم و شما را تنها نمی‌گذاریم. از طالبان مسلح می‌ خواهیم که به مذاکرات صلح حاضر شوند. ما این‌ جا چون اشغالگر نیامده ‌ایم. این تبلیغات طالبان است. ما این ‌جا در کنار حکومت افغانستان قرار داریم. با حکومت همکاری می‌کنیم تا طالبان مسلح به صلح حاضر شوند و یا در میدان جنگ از بین برده شوند.”

این هشدار چند روز پس از حمله بر هوتل انترکانتیننتال مطرح می شود که در آن در کنار شهروندان کشور، چهارده شهروند خارجی کشته شده اند. با این همه، گلالی اکبری عضو مجلس سنا می گوید که وقت آن فرا رسیده است که آمریکایی ها به جای سخن گفتن در مورد چگونگی مبارزه با تروریزم، عمل کنند.

حالا دیده شود که طالبان به این هشدار ها چی پاسخ خواهند داشت. ظاهرا دیده شده است که گروه طالبان هیچ گاهی به صدای صلح خواهی حکومت و مردم افغانستان تمکین نکرده اند و همواره به کشتار شهروندان کشور پرداخته اند.

نوشته‌های مرتبط


Top