ریاست جمهوری به بررسی جدی حمله تروریستی بر هوتل انتر کانتیننتال تاکید می کند

ریاست جمهوری ضمن محکوم کردن حمله تروریستی به هوتل انترکانتیننتال، خواستار بررسی جدی این حمله شده است. ریاست جمهوری این حمله را کار تروریستان دانسته و بر مبارزه جدی و بدون تفکیک علیه تروریزم در منطقه تاکید کرده است.

این حمله تروریستی که مسوولیت آن را گروه طالبان به عهده گرفته است با واکنش تند ریاست جمهوری و ریاست اجرایی مواجه شده است. ریاست جمهوری در اعلامیه این حمله را محکوم کرده و گفته است که نیاز است تا اجماع جهانی برای برچیدن لانه های امن ترویستان و حامیان گروه های تروریستی بیشتر شود. اعلامیه می افزاید که ریاست جمهوری همچنان خواهان بررسی همه جانبه این حمله تروریستی است.

این حمله تنها چند روز پس از آن رخ داد که سفارت آمریکا در کابل، طی اطلاعیه ای، از هدف قرار گرفتن یکی از هوتل ها در شهر کابل از سوی گروه های تروریستی هشدارد داده بود. در اطلاعیه روز پنجشنبه سفارت آمریکا آمده بود که نهادهای اطلاعاتی از احتمال حمله افراط گرایان به هتل‌های کابل در چند روز آینده خبر داده‌اند و یکی از هوتل های نزدیک فرودگاه کابل به عنوان هدف اصلی پیش بینی شده است.

درهمین حال، ریاست اجرایی حکومت این حمله تروریستی را نیز محکوم کرده و گفته است که تروریستان در میدان های نبرد شکست خورده اند و روی همین دلیل غیرنظامیان را هدف قرار می دهند. عبدالله عبدالله در صفحه توییتر خود نوشته است که باید چگونگی نفوذ تروریستان به هوتل انترکانتیننتال بررسی شود.

هوتل انترکانتیننتال بار نخست نیست که هدف حمله تررویستی قرار می گیرد. شش سال پیش نیز این هوتل هدف حمله تروریستان قرار گرفته بود که در آن بیست و یک تن کشته شده بودند. مسوولیت آن حمله را نیز گروه طالبان به عهده گرفته بود.

نوشته‌های مرتبط


Top