حمله مهاجمان به هوتل انتر کانتیننتال پس از دوازده ساعت درگیری پایان یافت

حمله مهاجمان مسلح بر هوتل انترکانتینتال با کشته شدن شش مهاجم انتحاری پایان یافت. این درگیری بیش از دوازده ساعت طول کشید. سخنگوی وزارت امور داخله می گوید که در این حمله دستکم پنج تن به شمول یک تبعه خارجی کشته شده اند و نه تن دیگر زخم برداشته ‌اند. چهار پلیس درمیان زخمیان این رویداد نیز شامل استند.

حوالی ساعت نه شب گذشته شش فرد انتحاری وارد هوتل انتر کانتیننتال در کابل شدند. انترکانتیننتال یکی از هوتل‌ های مشهور کابل و محل اقامت بسیاری از شهروندان خارجی است. این هوتل اغلب میزبان مراسم عروسی، کنفرانس‌ ها و جلسات سیاسی نیز است. مهاجمان پس از ورود به هوتل، با شلیک به سوی مهمانان، کارکنان و ماموران امنیتی به طبقات بالایی آن بالا شدند و هر کسی را که سر راه شان قرار گرفته به گلوله بستند.

در این مدت دو مهاجم در هنگام شب از پا در آورده شدند، اما چهار تن دیگر آنان تا نزدیک به ساعت یک بعد از ظهر روز یکشنبه مقاومت کردند. نجیب الله دانش سخنگوی وزارت امور داخله می گوید که این درگیری طولانی با کشته شدن شش مهاجم پایان یافته است.

تاکنون روشن نشده است که مهاجمان چگونه خود را به داخل این هوتل به شدت محافظت شده رسانیدند. مسوولیت تأمین امنیت این هوتل چند هفته پیش به یک شرکت خصوصی واگذار شده است. هوتل انترکانتیننتال، هفت سال پیش در ماه جون سال دو هزار و یازده میلادی نیز آماج حمله نُه مهاجم انتحاری قرار گرفته بود که کشته شدن دوازده تن را به دنبال داشت. طالبان با نشر خبرنامه ای گفته اند که این حمله کار این گروه است و در آن، پنج مهاجم آنان شامل بوده اند.

نوشته‌های مرتبط


Top