کشته شدن پنج عضو شبکه تروریستی القاعده در ولایت ننگرهار

مسوولان محلی در ولایت ننگرهار می ‌گویند که در پی عملیات مأموران ویژه امنیت ملی در ولسوالی شیرزاد این ولایت پنج عضو گروه القاعده مشمول آموزگار حملات انتحاری آنان، کشته شده اند.

عطالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به رسانه ها گفته است که نیروهای ویژه امنیت ملی شب گذشته عملیاتی را بر یک مرکز شبکه القاعده در منطقۀ “توتو” مربوط به ولسوالی شیرزاد راه اندازی کرده بودند که در نتیجه آن پنج عضو مهم شبکه القاعده شامل سه چیچینی، یک پاکستانی و یک تروریست داخلی کشته شدند. آقای خوگیانی افزوده که سه چیچینی و یک پاکستانی که کشته شده اند، تروریستان شبکه القاعده را برای انجام حملات انتحاری و انفجاری در ننگرهار، آموزش می ‌دادند. به گفته سخنگوی والی ننگرهار، تروریست کشته شده داخلی، ملا سوندی مشهور به “سراج” است که مسوول تبلیغات شبکه القاعده در ولایت ننگرهار بود.

به اساس معلومات مسوولان محلی ولایت ننگرهار، مأموران امنیت ملی در جریان این عملیات، سه تن را نیز بازداشت کرده اند. سخنگوی والی ننگرهار می گوید که این اعضای شبکه القاعده در یکی از منازل مسکونی در قریه “توتو” آماج قرار گرفتند.

به گفته مقام‌های محلی در نتیجه این عملیات چهار میل کلاشینکوف، یک میل پیکا، یک میل تفنگچه و مقداری از مهمات نیز به دست آمده است. سخنگوی والی ننگرهار گفته است که در این عملیات به مأموران امنیت ملی تلفات وارد نشده است.

برچسب ها

نوشته‌های مرتبط


Top