مجلس سنا: تنش ها میان ارگ و بلخ از راه گفتگو پایان یابد

اعضای مجلس سنا بار دیگر خواستار پایان دادن به تنش های به وجود آمده میان والی بلخ و حکومت مرکزی از راه گفتگو شد. معاون اول مجلس سنا می گوید که تنش های اخیر میان بلخ و ارگ عامل اصلی بحران کنونی در کشور است.

سیاست های تک قومی ارگ و جاه طلبی نزدیکان رییس جمهورغنی از موارد است که به تیره شدن روابط میان استاد عطا محمد نور والی بلخ و رییس جمهور انجامیده است. شماری از اعضای مجلس سنا در نشست عمومی (روز سه شنبه ۲۶ جدی/دی) خواستار ختم تنش ها میان استاد عطا محمد نور والی بلخ و ارگ ریاست جمهوری از راه گفتگو شد. محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا می گوید که تنش های اخیر میان بلخ و ارگ عامل اصلی بحران کنونی در کشور است و این تنش ها باید از راه گفتگو حل شود.

درهمین حال، فرهاد سخی عضو مجلس سنا می گوید که حکومت وحدت ملی برایند آرای مردم نیست و رییس جمهور صلاحیت برکناری استاد عطا محمد نور والی ولایت بلخ را ندارد.

این در حالیست که پیش از این استاد عطا محمد نور در نشست های مردمی، به حکومت هشدار داده است تا زمانی از ولایت بلخ کنار نمی رود که رهبری جمعیت اسلامی در این باره تصمیم بگیرد و حکومت به خواست های جمعیت اسلامی تمکین کند.

برچسب ها ,,

نوشته‌های مرتبط


Top